+90 432 503 84 84
info@drademcakir.com

Proliferatif ve irritan hipertonik solisyonların ( dekstroz vs.) vücuda enjekte edilmesi  oluşan enflemasyona karşı vücudun iyileştirici bir savunma esasına dayanır . Enjeksiyonlar, genellikle zedelenmiş,aşınmış,tendon , ligament ve eklemlere yapılır.

Böylece eklem, tendon ve kas ağrıları ve ağrıya neden olan bozuk yapı tedavi edilir. Enjekte edilen proliferatif maddeler eklemde, tendonların kaslarla birleşme noktalarında ve kasların kemiğe yapışma yerlerinde, fibro-osseöz bileşkede (enthesis) inflamatuar (yangı) bir süreç başlatır.

Bu inflamasyon tamir mekanizmasını tetikler, gerek kıkırdak dokusunda gerekse kollagen fibrillerin oluşmasında ve tamirinde yeni bir süreç başlar. Ortalama üç hafta süren inflamasyon sonucunda hastada 3. Seanstan sonra şikâyetlerde düzelme başlar. Hastanın şikâyet ve görüntüleme sonuçlarına göre 3-4 haftada bir 3-6 seans uygulanmalıdır.

Amaç sadece AĞRININ geçmesi değil, Ağrıya neden olan HASTALIĞIN düzelmesidir.

YASAL UYARI: Bu sayfanın içerikleri ziyaretçilerini bilgilendirme amaçlı kurulmuş olup, sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi ve reçete bilgisi taşımaz. Sayfa sağlıkla ilgili yer verdiği tüm konularda öncelikle en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenebileceğini savunur. Sayfada konu olarak geçen tüm yöntemler kamuoyuna bilgi vermek amaçlı paylaşılmış olup, bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Paylaşılan bilgilerin ilgilisi tarafından kullanılması Dr. Adem ÇAKIR ile hasta- doktor ilişkisini doğurmaz. Tüm sayfa ziyaretçileri yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.