+90 531 258 54 73
info@drademcakir.com

Van’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Van’da tamamladıktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İtalya'da 4 aylık eğitimden sonra Sağlık Bakanlığı tarafından atandığı Van ilinde zorunlu hizmetini tamamladı.  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbba olan ilgisi sayesinde bu alandaki  eğitim ve çalışmaları takip edip bu çalışmaların içinde aktif bir şekilde bulundu.

İnsan vücudunun fıtratını kavrayamamış, tam aksine sistem ve organları felç eden kimyasal yığını haline gelen batı tıbbının hastalıklar karşısında çaresiz kalışına şahit olması, başta Fitoterapi (bitkisel tedavi) olmak üzere Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbba olan inancını ve çalışmalarını daha da arttırmıştır.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp yöntemlerinin Sağlık bakanlığı tarafından tanınması ve üniversitelerde kürsülerinin kurulması üzerine Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanındaki eğitimlere başladı ve bu alanda yetki alan ilk hekimler arasına ismini yazdırdı.

Van’da kendi özel kliniğinde Fitoterapi (Bitkisel Tedavi),  Manyetik Alan Tedavisi (Magnetoterapi), Akupunktur, Ozon Terapi, Kupa Terapi(Hacamat), Hirudoterapi(Sülük Tedavisi), Aromaterapi, PRP - CGF Tedavisi, Proloterapi , Pressoterapi gibi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp tedavi yöntemleriyle hekimlik mesleğini başarı ile icra etmekte ve hastalarının şifasına vesile olmaya devam etmekte.