+90 432 503 84 84
info@drademcakir.com

Van’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Van’da tamamladıktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İtalya'da uzun bir süre çeşitli eğitimler aldı. Sağlık Bakanlığı tarafından atandığı Van ilinde zorunlu hizmetini tamamladı.  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbba olan ilgisi sayesinde bu alandaki  eğitim ve çalışmaları takip edip bu çalışmaların içinde aktif bir şekilde bulundu.

Kişiye özel bütün sistemleri birlikte değerlendiren bütüncül bir yaklaşım ve vücudun fıtratıyla barışık tedavilerin gerekliliği aşikardı.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp yöntemlerinin Sağlık bakanlığı tarafından tanınması ve üniversitelerde kürsülerinin kurulması üzerine Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanındaki eğitimlere başladı ve bu alanda yetki alan ilk hekimler arasına ismini yazdırdı.

Van’da kendi özel kliniğinde Fitoterapi (Bitkisel Tedavi),  Manyetik Alan Tedavisi (Magnetoterapi), Akupunktur, Ozon Terapi, Kupa Terapi(Hacamat), Hirudoterapi(Sülük Tedavisi), Aromaterapi, PRP - CGF Tedavisi, Proloterapi , Pressoterapi, Glutatyon Tedavisi,  Yüksek Doz C Vitamini, Alfa Lipoik Asit Tedavisi gibi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp tedavi yöntemleriyle hekimlik mesleğini başarı ile icra etmekte ve hastalarının şifasına vesile olmaya devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.