+90 531 258 54 73
info@drademcakir.com

Van’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Van’da tamamladıktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından  zorunlu hizmet nedeniyle atandığı Van ilinde Aile Hekimliği ile beraber Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbba olan ilgisi sayesinde bu alandaki  eğitim ve çalışmaları takip edip bu çalışmaların içinde aktif bir şekilde bulundu.

İnsan vücudunun fıtratını kavrayamamış, tam aksine sistem ve organları felç eden kimyasal yığını haline gelen batı tıbbının hastalıklar karşısında çaresiz kalışına şahit olması, başta Fitoterapi(bitkisel tedavi) olmak üzere Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbba olan inancını ve çalışmalarını daha da arttırmıştır.

2019 yılı itibariyle devlet memurluğu görevinden istifa ederek hekimlik mesleğini kendi özel kliniğinde uygulamaya başladı.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbba olan ilgisi ve bu alandaki eğitim ve çalışmaları uzun bir süre önce başladı ve halen devam etmektedir. Bu alanda Yurtiçinde eğitim , seminer ve çalışmalarda kayda değer bir süre kaldı.

Fitoterapi(Bitkisel Tedavi), Akupunktur, Ozon Terapi, Kupa Terapi(Hacamat), Hirudoterapi(Sülük Tedavisi), Apiterapi, Aromaterapi, , PRP - CGF Tedavisi, Proloterapi , Pressoterapi gibi birçok tedavi yönteminin eğitimlerini Türkiye’nin sayılı ve önde gelen kliniklerden aldı ve kliniğinde başarı ile uygulamaktadır.

Van’da kendi özel kliniğinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanlarında hekimlik mesleğini başarı ile icra etmekte ve hastalarının şifasına vesile olmaya çalışmaktadır.